Propozície One Fly Turiec 2023
Termín konania: sobota 8.7.2023.
OZ BRR Priatelia Váhu v spolupráci s MsO Martin Vás pozývajú na ďalšie pokračovanie série preteku One Fly.
Pretek nie je zaradený ako bodovaný v termínovom kalendári LRU Mucha 2023.
Časový harmonogram:
Prezentácia: 5,00 - 6,00 hod.
Žrebovanie: 6,00 - 6,15 hod.
Nástup pretekárov: 6,15 - 6,30 hod.
Odovzdanie bodovacích preukazov a mierok: 6,30 - 6,45 hod.
Otvorenie preteku: 6,45 - 7,00 hod.
Presun pretekárov na trať: 7,00 - 7,30 hod.
Pretek 1.kolo: 7,30 - 9,30 hod.
Prestávka : 9,30 - 10,00 hod.
Pretek 2.kolo: 10,00 - 12,00 hod.
Obed: 12,00 - 13,30 hod.
Presun pretekárov na trať: 13,30 - 14,00 hod.
Pretek 3.kolo: 14,00 - 16,00 hod.
Prestávka: 16,00 - 16,30 hod.
Pretek 4.kolo: 16,30 - 18,30 hod.
Spracovanie výsledkov: 18,30 - 19,30 hod.
Vyhlásenie výsledkov, odovzdanie cien a ukončenie preteku: 19,45 - 20,00 hod.
Všeobecné informácie - pravidlá:
Preteká sa v disciplíne LRU - Mucha, podľa platných súťažných pravidiel pre športovú činnosť a jej platných predpisov pre športovú činnosť z roku 2012 a jej doplnkov č.1/13 a 2/14 a platných modifikácií pravidiel schválených na kongrese v máji 2019.
- Silikónový/gumený materiál, lisovaný ani vytláčaný presahujúci úroveň oblúčika/očka háčika nie je povolený /squirmy / s výnimkou tenkých imitácií nožičiek do hrúbky 0,53mm (meria sa zárezom v medzinárodnej mierke na kontrolu min. priemeru pretekárskej šnúry).
Lov je povolený len na jednu mušku bez protihrotu !!!
Výskyt rýb: Pstruh potočný, Pstruh dúhový, Lipeň tymianový, Jalec hlavatý a prúdnik, Hlavátka podunajská.
Minimálna bodovaná dĺžka ryby: 20cm.
Bodovanie rýb: bez merania každej ulovenej ryby.
Každý pretekár si musí dať zmerať a zapísať dĺžku prvej platnej ryby a ďalšej jednej pretekárom ulovenej ryby v kole.
Pre určenie víťaza v prípade zhodného počtu ulovených rýb, rozhoduje súčet dvoch najväčších dĺžok rýb zapísaných v bodovacej listine pretekárov.
( napr. každý pretekár sa jednotlivým meraním oberá o čas lovu, preto nemá zmysel po zapísaní 40cm ryby dať zapisovať ďalšiu 30cm rybu).
Zdolávanie rýb:
Zákaz tzv. nastreľovania rýb do podberáka !!
To znamená, že po zaseknutí ryby, pretekár vyhodí rybu nad vodnú hladinu priamo do podberáka.
Pretekár musí rybu po záseku zdolávať v toku rieky !
Pretekárska trať je situovaná na lipňovom revíri: Turiec č.3-4430-6-4 CHAP a č. 3-4431-6-1.
Tréning na pretekárskej trati bude možný do 2.7.2023 vrátane !!!
Po tomto čase bude trať pre pretekárov uzatvorená!
/ Pri nedodržaní tohto ustanovenia pretekármi prihlásenými na pretek to bude sankcionované diskvalifikáciou /.
Sektor"A" v lovnom úseku rieky Turiec od splavu pri teplárni po cestný most pri OC Tulip.
Sektor "B" od OC Tulip po železničný/cestný most vo Vrútkach.
Podľa aktuálneho stavu vody sa niektoré miesta pri značení trate môžu operatívne vynechať.
Štáb preteku: Martin - Podháj, Československej armády 10 ( športová hala )
GPS: 49.07176 , 18.91268
Organizátori preteku: OZ BRR priatelia Váhu v spolupráci MsO Martin
Informácie o preteku:
Kontaktné osoby:
Vladimír Sitár 0907 816 033
Ivan Čarnoký 0907 828 049
Rybárske potreby Thymallus (+421) 917880441
Ubytovanie si zabezpečuje každý pretekár/účastník individuálne.
Bodovacia komisia: v príprave
Celkový počet pretekárov je limitovaný 48 registrovaných.
Prihlasovať sa, je možné telefonicky /sms u kontaktných osôb preteku, alebo písomne na e-mail: vajda@bigriverrace.com.
Rybárske potreby Thymallus (+421) 917880441
Pretek bude prebiehať za každého počasia, každý pretekár dbá o svoju bezpečnosť a zúčastňuje sa preteku na vlastnú zodpovednosť.
Organizátori si vyhradzujú právo prerušiť, zastaviť pretek v prípade náhlych a nepredvídateľných okolností, alebo extrémnych zmien počasia.
Platba prevodom na účet:
Slovenská sporiteľňa - IBAN: SK 18 0900 0000 0051 3322 9397
BIC SWIFT code: GIBASKBX
Do správy pre prijímateľa je potrebné napísať: One Fly Turiec 2023 + meno a priezvisko pretekára a organizáciu SRZ.
Pretekár bude registrovaný až po prijatí platby na účet organizátora !
Tešíme sa na vašu účasť.
Prajeme Vám úspešný lov a príjemný rybársky zážitok.
Registrácia:
Poradie
Meno a priezvisko
Krajina /org.SRZ
1.
Peter Magušín
RK
2.
Jozef Ďurček
N.Baňa
3.
Henrich Pohronský
N.Baňa
4.
Ivan Lachký
N.Baňa
5.
Gabriel Benčo
RK
6.
Imrich Ignácz
KM
7.
Juraj Durdiak
RK
8.
Michal Kubis
RK
9.
Štefan Kohýl
PE
10.
Július Legéň
PE
11.
Balázs Csorbai
HU
12.
Ádám Dénes
HU
13.
Tibor Tóth
HU
14.
Gergely Kovács
HU
15.
Stanislav Gattinger
GL
16.
Tomáš Senko
RK
17.
Martin Senko
RK
18.
Tomáš Cieslar
CZ
19.
Peter Pražák
CZ
20.
Dominik Švub
CZ
21.
Martin Roth
PP
22.
Jaroslav Široň
PP
23.
Ivan Čarnoký
MT
24.
Miroslav Legéň
PE
25.
Martin Štrbák
MT
26.
Erik Takács
GL
27.
Marián Muráň
MT
28.
Tomáš Vozárik
KM
29.
Michal Martvoň
RK
30.
Jan Šula
CZ
31.
Miroslav Bumbera ml.
RK
32.
Marek Mäsiar
DK
33.
Juraj Jaššo
KM
34.
Dušan Jaššo
KM
35.
Peter Babiak
Podbrezová
36.
Andrej Benka
DK
37.
Roman Teluch
DK
38.
Leo Avdič
BB
39.
Jozef Švec
Dudnica n/V
40.
Ján Braun
PU
41.
Marián Hrenák
PU
42.
Štefan Štempel
ZA
43.
Peter Kubinec
KM
44.
Jakub Uhričík
DK
45.
Kamil Križo
DK
46.
Alex Bumbera
RK
47.
Richard Michalík
RK
48.
Samuel Michalík
RK